Tera TX - tranemoshop.dk

Tera TX

69 produkter
Sorter efter
Sorter efter
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende kedeldragt, gul/marineblåART.NR. 58118194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 3.936,25 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende håndværker buks med refleks, gul/marineblåART.NR. 60518194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.473,75 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende håndværker Overall, gul/marineblåART.NR. 58418194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.611,25 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende jakke, gul/marineblåART.NR. 58348194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.736,25 DKK
Nyhed
Tranemo Flammehæmmende Tera TX vinterjakke m/hætte - tranemoshop.dk Tranemo Flammehæmmende Tera TX vinterjakke m/hætte - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende vinterjakke med hætte, gul/,marineblåART.NR. 58088194
ATPV: 18,0 cal/cm²ELIM: 15,0 cal/cm²APC: 2
Udsalgspris 5.286,25 DKK
DameNyhed
Tranemo flammehæmmende Tera TX Arc 2 dame buks m/foer - tranemoshop.dk Tranemo flammehæmmende Tera TX Arc 2 dame buks m/foer - tranemoshop.dk
Tera TX Arc 2Tranemo Tera TX Arc 2 flammehæmmende og foret dame buks, gul/marineblåART.NR. 58938194
ATPV: 18,0 cal/cm²ELIM: 15,0 cal/cm²APC: 2
Udsalgspris 3.048,75 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende Overall, marineblåART.NR. 60408103
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.223,75 DKK
Dame
Flammehæmmende Tera TX dame håndværker buks - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX dame håndværker buks - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende dame håndværkerbuks, gul/marineblåART.NR. 58578194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.861,25 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende dame jakke, gul/marineblåART.NR. 58388194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.986,25 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende buks, gul/marineblåART.NR. 60238194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.098,75 DKK
Nyhed
Tranemo Flammehæmmende Tera TX vinterjakke - tranemoshop.dk Tranemo Flammehæmmende Tera TX vinterjakke - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende vinterjakke, gul/marineblåART.NR. 58018194
ATPV: 18,0 cal/cm²ELIM: 15,0 cal/cm²APC: 2
Udsalgspris 4.511,25 DKK
DameNyhed
Tranemo Flammehæmmende Tera TX dame vinterjakke - tranemoshop.dk Tranemo Flammehæmmende Tera TX dame vinterjakke - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende dame vinterjakke, gul/marineblåART.NR. 58028194
ATPV: 18,0 cal/cm²ELIM: 15,0 cal/cm²APC: 2
Udsalgspris 4.561,25 DKK
DameNyhed
Tranemo Flammehæmmende Tera TX dame vinterjakke m/hætte - tranemoshop.dk Tranemo Flammehæmmende Tera TX dame vinterjakke m/hætte - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende dame vinterjakke med hætte, gul/marineblåART.NR. 58068194
ATPV: 18,0 cal/cm²ELIM: 15,0 cal/cm²APC: 2
Udsalgspris 5.348,75 DKK
NyhedIkke på lager
Tranemo flammehæmmende Tera TX Arc 2 jakke m/foer - tranemoshop.dk Tranemo flammehæmmende Tera TX Arc 2 jakke m/foer - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX Arc 2 flammehæmmende jakke med foer, gul/marineblåART.NR. 58828194
ATPV: 18,0 cal/cm²ELIM: 15,0 cal/cm²APC: 2
Udsalgspris 4.323,75 DKK
DameNyhed
Tranemo Flammehæmmende Tera TX Arc 2 dame jakke m/foer - tranemoshop.dk Tranemo Flammehæmmende Tera TX Arc 2 dame jakke m/foer - tranemoshop.dk
Tera TX Arc 2Tranemo Tera TX Arc 2 flammehæmmende dame jakke med foer, gul/marineblåART.NR. 58928194
ATPV: 18,0 cal/cm²ELIM: 15,0 cal/cm²APC: 2
Udsalgspris 4.573,75 DKK
DameNyhed
Tranemo flammehæmmende Tera TX dame jakke - tranemoshop.dk Tranemo flammehæmmende Tera TX dame jakke - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo TeraTX Flammehæmmende dame jakke, gul/marineblåART.NR. 60378194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.736,25 DKK
Dame
Flammehæmmende Tera TX dame håndværker buks - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX dame håndværker buks - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende dame håndværker buks, marineblåART.NR. 60598103
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.223,75 DKK
Dame
Flammehæmmende Tera TX dame buks - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX dame buks - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende dame buks, marineblåART.NR. 60298103
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 1.648,75 DKK
Dame
Flammehæmmende Tera TX dame håndværker buks m/refleks - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX dame håndværker buks m/refleks - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende dame håndværker buks med refleks, gul/marineblåART.NR. 60588194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.473,75 DKK
Dame
Flammehæmmende Tera TX dame buks m/refleks - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX dame buks m/refleks - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende dame buks, gul/marineblåART.NR. 60288194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.036,25 DKK
DameStretch
Flammehæmmende Tera TX same håndværker buks m/stretch zoner - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX same håndværker buks m/stretch zoner - tranemoshop.dk
Stretch FR, Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende dame håndværker stretchbuks, gul/marineblåART.NR. 60568194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
UdsalgsprisFra 2.399,00 DKK
Dame
Flammehæmmende Tera TX dame buks m/stretch zoner - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX dame buks m/stretch zoner - tranemoshop.dk
Stretch FRTranemo Stretch FR flammehæmmende dame stretchbuks, gul/marineblåART.NR. 60268194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
UdsalgsprisFra 2.036,25 DKK
DameIkke på lager
Flammehæmmende Tera TX Windbreaker dame håndværkerbuks - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX Windbreaker dame håndværkerbuks - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende Windbreaker dame håndværkerbuks, gul/marineblåART.NR. 58668194
ATPV: 21,0 cal/cm²ELIM: 19,0 cal/cm²APC: 2
Udsalgspris 2.699,00 DKK
Dame
Flammehæmmende Tera TX dame håndværker buks - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX dame håndværker buks - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende dame håndværker buks, gul/marineblåART.NR. 58588194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.598,75 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende Windbreaker dame buks,gul/marineblåART.NR. 58638194
ATPV: 21,0 cal/cm²ELIM: 19,0 cal/cm²APC: 2
Udsalgspris 3.536,25 DKK
Dame
Flammehæmmende Tera TX dame buks - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX dame buks - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende dame buks, gul/marineblåART.NR. 58288194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
UdsalgsprisFra 1.936,25 DKK
Ikke på lager
Flammehæmmende Tera TX Overall - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX Overall - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende Overall, gul/marineblåART.NR. 60418194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.436,25 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende jakke, marineblåART.NR. 60358103
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.223,75 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende jakke med rib-manchet, marineblåART.NR. 60318194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.736,25 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende jakke, gul/marineblåART.NR. 60308194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.473,75 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende håndværker buks, marineblåART.NR. 60508103
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.161,25 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende buks, marineblåART.NR. 60208103
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 1.648,75 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende buks, gul/marineblåART.NR. 60218194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.023,75 DKK
Stretch
Flammehæmmende Tera TX håndværker buks m/stretch zoner - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX håndværker buks m/stretch zoner - tranemoshop.dk
Tera TX, Stretch FRTranemo Tera TX flammehæmmende håndværker stretchbuks, gul/marineblåART.NR. 60248194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 3.111,25 DKK
Stretch
Flammehæmmende Tera TX buks m/stretch zoner - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX buks m/stretch zoner - tranemoshop.dk
Tera TX, Stretch FRTranemo Tera TX flammehæmmende stretchbuks, gul/marineblåART.NR. 60248194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.673,75 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende Windbreaker håndværkerbuks, gul/marineblåART.NR. 58538194
ATPV: 21,0 cal/cm²ELIM: 19,0 cal/cm²APC: 2
Udsalgspris 4.248,75 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende Windbreaker buks, gul/marineblåART.NR. 58238194
ATPV: 21,0 cal/cm²ELIM: 19,0 cal/cm²APC: 2
Udsalgspris 3.436,25 DKK
Dame
Flammehæmmende Tera TX Windbreaker dame håndværker buks - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX Windbreaker dame håndværker buks - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende Windbreaker dame håndværkerbuks, gul/marineblåART.NR. 58678194
ATPV: 21,0 cal/cm²ELIM: 19,0 cal/cm²APC: 2
Udsalgspris 4.698,75 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende Windbreaker håndværkerbuks, gul/marineblåART.NR. 58528194
ATPV: 21,0 cal/cm²ELIM: 19,0 cal/cm²APC: 2
Udsalgspris 4.711,25 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende Windbreaker buks, gul/marineblåART.NR. 58228194
ATPV: 21,0 cal/cm²ELIM: 19,0 cal/cm²APC: 2
Udsalgspris 3.936,25 DKK
Dame
Flammehæmmende Tera TX dame håndværker buks - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX dame håndværker buks - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende dame håndværkerbuks, gul/marineblåART.NR. 58598194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.986,25 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende Windbreaker damebuks, gul/marineblåART.NR. 58628194
ATPV: 21,0 cal/cm²ELIM: 19,0 cal/cm²APC: 2
Udsalgspris 4.073,75 DKK
Dame
Flammehæmmende Tera TX dame buks - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX dame buks - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende dame buks, gul/marineblåART.NR. 58298194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.473,75 DKK
Dame
Flammehæmmende Tera TX dame buks - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX dame buks - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende dame buks, gul/marineblåART.NR. 58278194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.098,75 DKK
DameIkke på lager
Flammehæmmende Tera TX dame kedeldragt - tranemoshop.dk Flammehæmmende Tera TX dame kedeldragt - tranemoshop.dk
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende dame kedeldragt, gul/marineblåART.NR. 58188194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 4.573,75 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende kedeldragt, gul/marineblåART.NR. 60118194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
UdsalgsprisFra 3.373,75 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende kedeldragt, gul/marineblåART.NR. 60108194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
UdsalgsprisFra 2.998,75 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende håndværker Overall, gul/marineblåART.NR. 58498194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 3.748,75 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende Overall, gul/marineblåART.NR. 58408194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.986,25 DKK
Tera TXTranemo Tera TX flammehæmmende håndværkerbuks, gul/marineblåART.NR. 58518194
EBT: 8,7 cal/cm²ELIM: 8,1 cal/cm²APC: 1
Udsalgspris 2.598,75 DKK
Flammehæmmende Tera TX dame jakke - tranemoshop.dk
Flammehæmmende Tera TX buks - tranemoshop.dk
Sikkerhedshjelm, ARC 36
Tranemo Advanced WorkwearSikkerhedshjelm, ARC 36
Udsalgspris 6.611,25 DKK
Shop the looks
11 / 2

Tera TX

En ”bestseller serie” af flammehæmmende tøj til El-industrien og andet krævende udendørs arbejde.

Tera TX er Tranemo Advanced Workwear's største flammehæmmende serie udviklet i samarbejde med el- og forsyningsindustrien, og virksomheder der kræver helt metalfri beklædning. Det metalfrie og antistatiske beskyttelsestøj giver brugeren et højt beskyttelsesniveau, overlegen komfort og beklædning med en lang levetid.

en 13034 certificeret

TERA TX anbefales også, når du arbejder med visse kemikalier, da det meste af beskyttelsestøjet er designet i overensstemmelse med kravene i EN 13034

metalfri Tera TX

ideel til atex-miljøer

Takket være, at det flammehæmmende tøj er metalfrit, reduceres risikoen for gnist-dannelse, hvilket er særligt vigtigt i f.eks. følsomme ATEX-miljøer. Derudover elimineres risikoen for at metaltilbehør/dele kan falde af tøjet og efterlades, i området efter arbejdet er afsluttet.

tera tx 811

Den inherent flammehæmmende, 260 g/m², Tera TX metervare består af 45% modakryl, 35% bomuld, 18% polyamid og 2% antistat. De ekstra forstærkede tråde giver god rivstyrke på trods af den lave vægt.

tranemo skinsafe™

Et flerlagssystem, designet til at beskytte anvenderens hud mod flammer, varme og lysbueulykker.

Hvis arbejdet kræver endnu højere beskyttelse mod elektrisk lysbue, er der mange forskellige lag-på-lag kombinationer at vælge imellem i Tranemo Skinsafe™ og med forskellige lag er det nemt at opnå den rigtige beskyttelse ved varierende risikoniveauer.

Når Tera TX kombineres med et eller flere lag af andre flammehæmmende beklædningsdele, får du et system der opnår højere beskyttelse og en kombination der passer til arbejde af varierende intensitet og temperatur.

Flammehæmmende kollektioner

Anbefalede kollektioner til el- og energiindustrien

Her finder du vores udvalgte kollektioner, der er specielt designet til fagfolk inden for el- og energiindustrien. Disse produkter lever op til de højeste standarder for sikkerhed og kvalitet, hvilket gør dem ideelle til arbejde i miljøer, hvor sikkerhed er absolut essentiel. Gennemse vores anbefalinger for at finde det arbejdstøj, der bedst understøtter dine specifikke behov i denne krævende sektor.

lad os hjælpe jer

vejledning i elektisk lysbue beskyttelsessystemer

I vores vejledning oplyser vi dig og dine kollegaer omkring nogle af de vigtigste krav og standarder der forbindes med beklædningsløsninger til risikomiljøer med elektrisk lysbue